Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Polityka wywołuje w tym momencie sporo kontrowersji została wyłączona

Czy Polska skorzystała na wejściu do UE?
Jakiś czas temu była dziewiąta rocznica wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. Warto w takim razie pomyśleć czy faktycznie wejście Polski do Unii sprawiło, że wreszcie możemy być zadowoleni z rozwoju naszego kraju. Cóż – trudno tak naprawdę odpowiedzieć na takowe pytanie. Przecież ciągle gonimy Danię czy Wielką Brytanię. Choć człowiek chciałby powiedzieć, że jest dobrze, to trudno tak powiedzieć. Chociaż naturalnie w porównaniu z innymi państwami, które ponad 20-lat temu również odzyskały upragnioną wolność, to wcale nie jest tak źle. Można śmiało powiedzieć, że ludzie uwielbiają narzekać, przez co nie widzą pozytywów.
Weźmy choćby pod uwagę to, że polityka UE powoduje, iż wreszcie w naszym kraju jest bardzo dużo pieniędzy na chociażby oczyszczalnie ścieków czy autostrady. Oczywiście dużo pieniędzy jest niestety roztrwanianych, ale widać znaczne postępy. Poza tym sytuacja geopolityczna naszego kraju uległa sporej poprawie. Czyli można powiedzieć, że gdyby nie UE, mocno przypominalibyśmy chociażby Ukrainę – niezwykły kraj, lecz mocno podzielony, bardzo mocno niedoinwestowany. A więc podsumowując: choć UE ma bardzo dużo wad, które w istocie zagrażają Polsce, całej Europie, to jednakże cieszy, że mieszkańcy Polski powiedzieli tak dla UE. W sumie nie było innej opcji.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.